VRŠAC: U Mostaru dva međunarodna zlata i bronza za vršačke džudiste

vrsac, dzk lokomotiva, dzudo

Džudisti vršačke Lokomotive, na najjačem Evropskom turniru za pionire i kadete, na kojem je učestvovalo 1.150 takmičara, iz 121 kluba iz 26 zemalja Evrope, ostvarili su sjajne rezultate.

“Sestre Marija i Jelena Tanackov osvojile su zlatne. Pred našom Marom su redom padale takmičarke iz Azerbejdžana, Grčke, BiH, Srbije i u finalu iz Bugarske.

Jelka je pobedila takmičarke iz BiH, Crne Gore i Hrvatske. Nemanja Nisić i Vuk Ožegović takođe su bili sjajni, u najbrojnijoj kategoriji kategoriji, sa preko 50 takmičara.

Nemanja je posle 6 mečeva ostvario 5 pobeda i 1 poraz i na kraju zauzeo 3. mesto i bronzanu medalju, dok je Vuk u 5 mečeva ostvario 3 pobede i 2 poraza i na kraju osvoji 5. mesto”, kaže trener DžK Lokomotiva Viktor Ožegović.