VRŠAC: Pobeda rukometaša Mladosti u južnobanatskom derbiju

vrsac, rk mladost

Rukometaši vršačke Mladosti, pobedom protiv Budućnosti iz Alibunara, u 7. kolu Druge lige Vojvodine, potvrdili su lidersku poziciju na kraju prvog dela prvenstva grupe B.

Neizvesnost u južnobanatskom derbiju trajala je samo tokom prvog poluvremena. Posle silovitog početka Vrščana, gosti iz Alibunara su u 10. minutu došli do vođstva koje su čuvali do samog finiša prvog poluvremena. Kapiten Mladosti Dušan Raković odigrao je odlično završnicu prvog dela meča i sa četiri pogotka obezbedio prednost od dva gola razlike posle 30 minuta igre.

Na početku drugog poluvremena gosti su sa dva uzastopna gola došli do izjednačenja, ali je to bilo sve što su uspeli da urade. Sa tri uzastopna pogotka Boris Velkovski je doneo prednost Mladosti 17:14, i do kraja utakmice za sve su se pitali izabranici trenera Borisa Karakaša. Na pet minuta do kraja Raković je postigao gol za vođstvo od 7 golova razlike (25:18) i bilo je jasno da bodovi ostaju u Centru Milenijum.

U 8. kolu Mladost će dočekati ekipu Radničkog iz Jaše Tomić.

MLADOST – BUDUĆNOST (ALIBUNAR) 27:20 (14:12)

Centar Milenijum, gledalaca 200, sudije: Koloski – Žilevski (Jabuka), sedmerci: Mladost: 4 (4), Budućnost: 6 (3), isključenja: Mladost: 10 minuta, Budućnost: 10 minuta.

MLADOST: Špan, Kerču 3, Raković 9, Stošić, Vučendić 1, Šalinački 2, I. Spremo, Vit, Brankov 2, Velkovski 7, M. Spremo, Ostojić, Vujičin, Kovač 1, Kostić 2.

BUDUĆNOST: Savić, Dragosavljević 3, Faturović, Vojnović 5, Gajić, Andrejić, Jovković, Ilić 2, Rošu 1, Obradović 1, Golubović 2, Mladenović, Đan 1, Savić 4, Kranjc 1.

Kretanje rezultata: 3:0 (4), 4:5 (10), 9:10 (18), 17:14 (38), 23:18 (53), 25:18 (55).