VRŠAC: Novi trijumf košarkaša Vršca

kk vrsac, kls, kosarka

Vrščani su nastavili pohod ka vrhu tabele odigravši bez greške važan meč sa Slogom u 19. kolu KLS. Po običaju, presudan faktor bila je energija izabranika trenera Lazara Spasića kojoj su borbeni Kraljevčani odolevali samo u prvih 20 minuta.

Vršac je u prvoj četvrtini imao razigranog Slobodana Jovanovića, u drugoj Đorđevića i Filipsa, a tokom čitavog meča čvrstu odbranu koja je neutralisala unutrašnju igru Sloge. Gosti su rezultatski priključak u prve dve četvrtine držali samo zahvaljujući izuzetnom šuterskom raspoloženju Simeunovića i Stamenića.

Na početku drugog poluvremena Vrščani su serijom 10:2 najavili novi period dominacije. Košem Đorđevića u 24. minutu domaći su poveli sa 20 poena razlike (63:43), Kraljevčani nisu uspevali da nađu napadački recept, stao je i šut za tri poena, pa je već na kraju treće četvrtine bilo jasno da bodovi ostaju u Vršcu uz ubedljivu razliku.

U poslednjih deset minuta oba trenera su dala priliku mladim igračima da zabeleže nove minute u prvoligaškoj konkurenciji, publika u Milenijumu aplauzom je nagradila lepe poteze mladih košarkaša Vršca Dišića i Nedeljkovića.

VRŠAC – SLOGA 91:72 (26:21, 25.20, 22:14, 18:17)

Centar Milenijum, gledalaca 450, sudije: Smiljanić, Zdravković, Matić.
VRŠAC: Dišić 5, Simić 17 (8 as), Đorđević 12 (4 sk, 4 as), Stefanović, Šebrek 8, Sl. Jovanović 14, Filips 17 (6 sk), St. Jovanović 2 (12 sk), Nedeljković, Vuković 10, Haskin 6, Jeković.

SLOGA: Haris 9 (5 sk, 7 as), Petrović 3, Kovačević 5, Savić 6, Matović 7, Stefanović 6 (8 sk), Jordović, Kangu, Krsmanović 2, Pavić 5, Simeunović 20, Stamenić 9.