Vojvodina se revanširala Vršcu

kosarka, kls, vrsac, vojvodina

Košarkaši Vršca, u derbiju kola, poraženi su u Novom Sadu od Vojvodine 80:72 (27:16, 14:21, 22:15, 17:20).

Vojvodina je bolje otvorila utakmicu i Vrščanima, već u prvom periodu, ubacila 27 poena. Vršac je brzo sabrao redove i žestoko odgovorio. U 17. minutu su prišli na 34:33, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 41:37. Već u 23. minutu poveli su sa 43:44. Rezultatska neizvesnost trajala je do pred kraj trećeg perioda, ali su domaći od 49:49 stigli do 58:51 i obezbedili sebi pobedu.

Vojvodina je prva na tabeli sa 31 poenom iz 17 utakmica i skorom 14 pobeda i 3 poraza od kojih su im jedan naneli Vrščani, dok je Vršac treći sa 29 bodova, uz skor 12 pobeda i 5 poraza.

U Narednom 18. kolu Vrščani, takođe u derbiju, 21. januara dočekuju drugoplasirani Spartak.

VOJVODINA – VRŠAC 80:72 (27:16, 14:21, 22:15, 17:20)

Novi Sad – SPRC Vojvodina, Velika sala. Gledalaca: 400. Sudije: Jovčić, Jevtović, Matić.

VOJVODINA: Kaningem 19, Banjac 7 (6 sk), Nedeljkov, Ljubičić 5 (5 as, 6 il), Rakičević 7, Zagrađanin 2, Bumbić, Savić 17, Ivošev 5, Nikolić 9 (11 sk), Džonson 9, Vučetić.

VRŠAC: Dišić, Simić 17 (10 sk, 6 as), Đorđević 11, Stefanović, Sebrek 1, Jovanović 8, Filips 14 (8 sk), Jovanović 6, Nedeljković, Vuković, Haskin 9 (6 sk), Jeković 6.