PANČEVO: Brojne medalje za KK "Mladost" na takmičenjima u Novom Bečeju i Beogradu

karate klub mladost, pancevo, tihomir makitan

U organizaciji Karate saveza Vojvodine u Novom Bečeju je 17. februara održano prvenstvo Banata u karateu za decu do 13 godina u katama i borbama, pojedinačno i ekipno.

Karate klub „Mladost“ je ima 16 svojih predstavnika koji su se takmičili u pojedinačnim kategorinama i tri tima u ekipnim nastupima.

Zlatne medalje u katama su osvojili: Markov David, Marinković Sava i Crevar Luka.

Zlatne medalje u borbama us osvojili: Vujinović Filip, Računica Nemanja, Panić Jovana, Stekulac Strahinja, Vlajin Gregor, kao i tim muških nada u borbama u sastavu: Vujinović Filip, Računica Nemanja, Vuković Marijan i Čogurić Miloš.

Srebrne medalje u borbama su osvojili Vuković Marijan, Čogurić Miloš, Milošević Majda, u pojedinačnim nastupima,  kao i timovi u ekipnim nastupima:

Ženske nade u borbama: Kostić Nina, Marinković Dunja, Drljača Danka i Panić Teodora,

Tim pionirki u borbama: Panić Jovana, Mihajlović Lena, Milošević Majda.

Bronzane medalje su osvojile: Mihajlović Lena, Drljača Danka, Panić Teodora.

Svi takmičari su se plasirali na Prvenstvo Vojvodine koje će se održati za mesec dana.

Takmičare je predvodio i savetovao trener Makitan Tihomir.

U nedelju u Beogradu je održan 15 „MB Mawashi Kup“,  na kome je astupilo oko 500 takmičara iz Srbije i regiona.

Prvo mesto među seniorima i drugo među mlađim seniorima osvojio je Dimitrije Emanuel.

Dobre nastupe su imale u borbama ali su ostale bez medalje: Rakić Iva, Đurđević Anđela i Vuković Milica.

Ekipu je predvodio trener Makitan Miloš.