Metalac u finišu bolji od pančevačkog Tamiša

tamis, kk tamis, kosarka, sport, pancevo

U utakmici devetog kola AdmiralBet KLS košarkaši Metalca su odbranili domaći teren i ostvarili četvrtu pobedu u prvenstvu, savladavši Tamiš rezultatom 63:56.

Tamiš je vezao treći poraz i ima učinak 3/6. Odlično otvaranje utakmice i dobra odbrana Tamiša su obeležili prvo poluvreme, međutim ekipa Metalca je zahvaljujući dobrim procentima šuta zaustavila nalet gostiju i na veliki odmor otišla sa dva poena zaostatka (34:36).

U drugom poluvremenu Metalac je zaigrao znatno čvršću odbranu, brzo preokrenuo rezultat u svoju korist i prednost održavao do kraja meča.

Tamiš je postigao svega tri trojke na meču, nijednu u drugom poluvremenu, dok je ekipa Metalca uspela da realizuje sedam šuteva za tri poena. Domaću ekipu je do trijumfa poenterski predvodio Dye sa 17 poena, odnosno Armstrong sa 10 poena. U ekipi Tamiša najbolji strelci bili su Andrews i Terzić sa po 13 poena.