Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website OČI U OČI SA POLITIČKOM KORUPCIJOM (28) - Na početku i Vučić hvali Radnu grupu - | K-013 Portal

OČI U OČI SA POLITIČKOM KORUPCIJOM (28) - Na početku i Vučić hvali Radnu grupu

oci u oci sa politickom korupcijom, sinisa jankovic

Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić poručio je da će borba protiv kriminala i korupcije biti nastavljena i da niko za koga postoje dokazi neće biti zaštićen, bez obzira na kojoj funkciji bio, a kao primer je naveo da bi trebalo da bude procesuirana i jedna osoba koja je sa njim u vrlo bliskim odnosima.

Telegraf je preneo najznačajniji deo izjave šefa Biroa za koordinaciju rada bezbednosnih službi Aleksandara Vučića Predstavljajući svoj tim za borbu protiv korupcije rekao je:

  • To su ljudi koji odgovorno i pošteno rade važan posao za celo društvo i da je na njih veoma ponosan. – Ovo su ljudi koji imaju niža primanja od bilo koga koji se bavi odgovornim državničkim poslom, a ona su od 50 do 60 hiljada dinara. Spavaju u jednoj sobi, dele jedno kupatilo, ali rade posao koji je jako važan za celo naše društvo i državu. Nikada nisu i nikada neće ugrožavati bezbednost svoje zemlje. Ti ljudi rade danonoćno da bismo napravili nešto od našeg društva i ja sam ponosan na sve te ljude, jer radimo naporan i težak posao. Oni samo ne žele da se njihov rad i trud baci pod noge, uništava i omalovažava.

Moram da kažem da je gospodin Vučić u pravu svakim slovom. Ja ću biti slobodan, čak malo i drzak da kažem da smo mi policajci, većina nas, ja posebno, takvi zaista bili, ali i ostali. Da li je greh ili obaveza to što ne žele da se njihov rad i trud baci pod noge, uništava i omalovažava? Takvu pohvalu policije koliko je meni poznato nikada nije niko relevantan izrekao. Kada se uzme u obzir da je izrečena od strane tada najmoćnijeg čoveka države, onda ne možete da ostanete ravnodušni. Lično smatram da za konkretan posao, ni jedna policijska služba neće biti tako jako pohvaljena. Gospodin Vučić, ne samo da nas hvali i u nebesa diže, nego daje pravu malu studiju policijskog hleba, precizno i u suštinu pogađa kao da je bar pola radnog veka sa policajcima proveo. Šteta što je to prošlo malo zapaženo, uostalom isto kao i mnogo toga bitnijeg. Zahvalan sam na svakoj pohvali, a posebno na toj od gospodina Vučića, bez obzira što će je svi zaboraviti, nadam se ne i onaj ko je izrekao.

Ako su e.Novine.com tačno prenele, izuzetno je važna izjava direktora policije koji kaže: Mi ćemo u toj borbi dati maksimalan doprinos i budite ubeđeni - istrajaćemo do kraja bez obzira da li se to nekom svi-delo ili ne. Sigurno da u našem radu postoje i određene prepreke, ali one ne smeju biti uslov koji će nas sprečiti u toj borbi. … Jednostavno, to su profesionalci i zbog tih ljudi ja neću dozvoliti da niko, na bilo koji način utiče na njihov rad ili na njihovu rešenost da sve predmete urade u skladu sa zakonom

Hajde da zapamtimo kako nas naš direktor brani, ako je izjava tačno preneta; i da nije to rekao, da li može da se ponaša drugačije nego: neću dozvoliti da niko, na bilo koji način utiče na njihov rad ili na njihovu rešenost da sve predmete urade u skladu sa zakonom. Trebalo bi to tako da bude, a da li će nas naš direktor braniti ili biti protiv nas videćemo. Šta možemo da zaključimo iz medijskih izveštaja o sukobu Radne grupe sa Tužilaštvom za organizovani kriminal koji možda jeste a možda nije postojao?

Izmišljenim sukobom sa Tužilaštvom trebalo je kupiti vreme i opravdati neispunjena obećanja o brzim hapšenjima. Trebalo je pripremiti teren za pravdanje eventualnog neuspeha i blagovremeno svu krivicu staviti pred vrata tužilaštva. Vrh MUP-a, tačnije vrh bez ministra, izjavio je da će Radna grupa stupiti u štrajk. Sukob sa TOK nije čak ni veštački izazvan, on jednostavno ne postoji. Međutim, nivo sa koga je to rečeno doprineo je da su mediji  poverovali. Najvažnije je da u to poveruje najmoćniji čovek Srbije. Cela predstava bila je samo njemu namenjena. Jedino je bilo važno šta će on da misli, šta će reći, a najvažnije, šta će uraditi. Mogao je, duboko sam uveren da je i trebalo, za početak na elegantan način da odstrani one u vrhu MUP-a koji su se o zakon u prethodnom periodu ogrešili. No, to se nije desilo. Naprotiv! Vrh MUP-a umesto da bude podvrgnut nekoj vrsti sankcije ili provera, uspeo je sebe da predstavi kao žrtvu, i ubrzo, svoj položaj da učini jačim nego ikad!

Nikakav negativni kontekst, ni trun bilo koje negativnosti ne postoji u Radnoj grupi. Baš naprotiv, sve nam je bilo ugođeno, niko nema razloga da se buni za dobro. Poseta gospodina Vučića i podrška koju nam je dao diže nas u nebesa. Od tog trenutka definitivno više ništa nije isto kao pre Radne grupe. Kalendar bi se u MUP-u mogao promeniti, tako da se vreme ubuduće računa nakon ere posete gospodina Vučića i vreme pre ere posete gospodina Vučića. To više nije bio običan rad, ni jedan naš predmet više nije običan predmet. Za mene je to bila moja potreba za boljim sutra, za boljom Srbijom. Osetilo se to i kod većine članova tima Pančevo/Čačak i kod drugih kolega sa kojima sam imao kontakt.

Nedeljnik Vreme opisao je to na sledeći način: U prvim mesecima "borbe protiv korupcije" Aleksandar Vučić je stajao ispred tima koji je sprovodio istrage, šti-teći ih svojim autoritetom i narastajućim rejtingom. Srbija je imala utisak da konačno postoji tim stručnih ljudi, nepotkupljivih i čistog obraza koji su iznad svakog kriminalno-privredno-političkog lobija i koji su svoje znanje i energiju investirali u posao uređivanja države. 

Nakon izmišljenog sukoba sa Tužilaštvom i stvarne posete gospodina Vučića čuli su se komentari: gine za nas, niko nas nije ovako branio, rešen je da se obračuna sa kriminalom. Definitivno sam ubeđen da je političkoj korupciji u Srbiji sada zaista došao kraj. Spreman sam da za taj cilj, za ostvarenje takvih ideala radim dan i noć, da dam i više od svog maksimuma. Borim se za svoju porodicu, za decu veliku i malu, za svoje kumove, prijatelje, komšije, za svoje drugove i poznanike, za dobre ljude, za svoj narod, za sve građane Srbije. Sretan sam što će Srbija uskoro biti zemlja pravde i poštenja, toliko sam u to siguran da je u daljini već takvu vidim. Istrčao bih iz stroja Radne grupe, potrčao bih joj u susret, koliko sam nestrpljiv da vidim ostvarenje sna koji sanjam otkako sam počeo da radim.

(Nastaviće se...)Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici ,Youtube nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.