Odbojkaši Srbije se plasirali u četvrtfinale EP

odbojka, reprezentacija srbije, srbija ceska

Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Češke u osmini finala Evropskog prvenstva sa 3:0, po setovima 25:21, 26:24, 25:21 i plasirali se u četvrtfinale.

"Orlovi" su tokom cele utakmice imali prednost i inicijativu. Bilo je padova u igri, ali protivnik nije bio na visokom nivou.

Srbija je stabilnom i koncentrisanom igrom stigla do osvajanja prvog seta.

Nastavak igre doneo je neizvesnost, jer su odbojkaši Češke zaigrali rizičnije prilikom servisa.

U drugom delu drugog seta rezultat se kretao po principu poen za poen, a na kraju je Srbija, zahvaljujući pribranosti i iskustvu, stigla do 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta Srbija je napravila seriju od četiri poena, od toga tri nakon sjajnih servisa korektora Aleksandra Atanasijevića.

Rezultatska neizvesnost viđena je na sredini seta, a Srbija je sjajnim napadima Mirana Kujundžića, Pavla Perića i Atanasijevića uspela da trijumfuje.

Četvrtfinalni meč igra se u utorak, 12. septembra. Rival Srbiji biće bolja selekcija iz duela Poljska - Belgija.