Vršački košarkaši savladali PANČEVAČKI Tamiš

kk vrsac, kk tamis, kosarka

Vrščani i Pančevci su u dosadašnjim odmeravanjima snaga navikli gledaoce na neizvesnost do poslednje sekunde južnobanatskih derbija. Ovog puta Vršac je u 23. kolu KLS lako i ubedljivo savladao Tamiš, odigravši čitav tok meča disciplinovano, odgovorno uz veliku potrošnju energije. VRŠAC – TAMIŠ 99:76 (24:20, 24:13, 29:22, 22:21)

Već u finišu prve četvrtine izabranici trenera Lazara Spasića došli su do dvocifrene prednosti kada je Haskin u 9. minutu pogodio za 23:13. U drugoj četvrtini Vrščani su delovali najubedljivije, a a poslednjem minutu prvog poluvremena svoj šuterski šou imao je Nemanja Đorđević. Za jedan minut pogodio je tri trojke iz tri pokušaja čime su domaći stekli 15 prednosti (48:33).

U trećem periodu Vrščani su košem Simića došli do najveće prednosti na utakmici od 28 razlike (66:38), čime je pitanje pobednika praktično bilo rešeno. Pančevci su u poslednjih deset minuta uspeli da smanje razliku i malo poprave slab utisak koji su ostavili u Milenijumu.

Centar Milenijum, gledalaca 450, sudije: Ćalić, Sedlar, Živković.

VRŠAC: Dišić, Simić 19 (4 sk), Đorđević 14, Stefanović 9, Šebrek 16 (6 sk), Sl. Jovanović 4, Jurček 8 (4 as), Filips 8, St. Jovanović 4 (7 sk), Nedeljković, Haskin 11 (4 sk), Jeković 6.

TAMIŠ: Endrjus, Ćurčić, Krstić 2, Mihailović 5, Terzić 20 (12 sk, 4 as), Rakočević 9, Čupković 16 (4 sk), Kojadinović 2, Pajić 7, Trejsi 11 (7 as), Grković, Stanojević 4 (4 sk).