VRŠAC: Rukometaši "Mladosti" nastavili sa pobedama

vrsac, rukomet, rk mladost

Vršački rukometaši ubedljivo su savladali Radnički iz Jaše Tomić u Centru Milenijum u 8. kolu Druge lige Vojvodine. Mladost je bila ubedljiva u svim segmentima igre, a trener Boris Karakaš značajnu minutažu dao je mladim snagama.

Trener Mladosti Boris Karakaš počeo je sa mladom postavom koja nije u potpunosti uspela da parira iskusnijim igračima Radničkog. Kako je vreme odmicalo sa klupe su u igru ulazili jedan po jedan nosilac igre Mladosti pa je minus od jednog gola iz 20. minuta igre nadoknađen već do odlaska na odmor.

Već na početku drugog poluvremena bilo je jasno da su Vrščani mnogo kvalitetniji protivnik i pitanje pobednika bilo je rešeno već u 35. minutu kada su poveli sa 8 golova razlike. Do kraja meča ponovo su šansu dobili poletarci Mladosti, nove minute i novi prvenstveni pogodak upisao je Mateja Rabijac, momak rođen 2009. godine. Najefikasniji u timu Mladosti bio je kapiten Raković, kod Radničkog iskusni Popović.

MLADOST – RADNIČKI (J.TOMIĆ) 34:17 (15:11)

Centar Milenijum, gledalaca: 200, sudije: Tarajić – Andonovski (Pančevo), sedmerci: Mladost 3 (1), Radnički 5 (3), isključenja: Mladost 2 minuta, Radnički 4 minuta.

MLADOST: Špan, Milekić, Raković 12 (1), Stošić 1, Vučendić 2, Šalinački 2, I. Spremo 2, Vit, Rabijac 2, Jovanov, Velkovski 5, Ostojić 3, Vujičin, Kovač 3, Kostić, Petrović 2.

RADNIČKI: Matez, Morača 2, Popović 6 (2), Babić 2, Zubac 3, Boroš, Parkajić 2, Bogdanović 2.

Kretanje rezultata: 3:5 (9), 8:9 (20), 12:10 (23), 20:12 (35), 25:13 (40), 31:14 (50).

U narednom kolu Mladost je ponovo domaćin. U nedelju, 19. novembra u Centru Milenijum sa početkom u 18 časova dočekuje tim Crepaje.