PANČEVO: Plivačica Anja Crevar sedma u Evropi

anja crevar, plivanje, pancevo

Plivačica iz Pančeva Anja Crevar osvojila je sedmo mesto u finalu trke na 400 mešovito na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju.

Reprezentativka Srbije je štopericu zaustavila na 4:38,66, što je bilo za skoro dve sekunde sporije od rezultata koji je ostvarila u preliminarnoj rundi (4:36,97).

Anja Crevar je od početka praktično bila na sedmoj poziciji i nijednog trenutka nije bila u poziciji da se bori za odličje.

Devojka iz Pančeva je pre dve godine u istoj disciplini na kontinentalnom šampionatu u Kazanju osvojila srebro.

„Jutros je Anja lagano i kontrolisano išla 4:36 minuta, u finalu joj jednostavno nešto nije leglo. Sutra je novi dan i trka na 200 delfin. Prvo da uđemo u polufinale, pa idemo dalje“, rekao je Goran Grahovac, trener Anje Crevar.

U Rumuniji je zlato osvojila Britanke Ebi Vud sa 4:27,45, druga je bila njena sunarodnica Freja Kolbert (4:29,04), dok je kao treća završila Irkinja Elen Valš (4:29,64).